To już kolejny rok dzieci z naszej parafii przygotowują się do pierwszej i wczesnej Komunii św. W tym roku przygotowanie weszło w najważniejszy etap. Dzieciom potrzebna jest wiec dobra katecheza szkolna i parafialna, a ich rodzicom miesięczne katechezy i celebracje liturgiczne. Jednak nade wszystko potrzebna jest modlitwa całej Rodziny Parafialnej w intencji tych rodzin i tych dzieci, które w maju przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Stąd pomysł: aby dorośli parafianie stali się duchowymi opiekunami – „pasterzami” tych dzieci. Co to znaczy? Już wyjaśniam. Otóż wszystkie komunijne dzieci namalowały i wycięły z papieru owieczkę, którą nazwały swoim imieniem (ta wyjątkowa owczarnia liczy prawie 80 baranków i owieczek). Każdy z dorosłych parafian może zabrać do siebie jedną z tych owieczek, by ją umieścić w swoim domu na widocznym miejscu i duchowo jej towarzyszyć w przygotowaniu. Każdego dnia modlitwa Ojcze nasz lub Aniele Boży za dziecko, które w maju ma pójść do Komunii św. Na początku nikt nie będzie znał osobiście tego dziecka – owieczki, której imię wylosował. Dopiero w maju pasterz i jego owieczka poznają się osobiście. To wyjątkowe spotkanie odbędzie się w auli św. Jana Pawła II: spotkanie dziecka – owieczki z jej pasterzem – Parafianinem/Parafianką, którzy przez cały rok duchowo ją „pielęgnowali”.

Kochani Parafianie. Warto skorzystać z tej propozycji, aby przez swoją osobistą modlitwę pomóc tym dzieciom w życiu i aby ustrzec je przed złym wilkiem. Kiedy będziemy otwarci na drugiego człowieka, by mu pomagać, wtedy Bóg zatroszczy się o i nas - będzie nam błogosławił i da nam wszystko o co Go poprosimy.

Szczęść Boże. Proboszcz.

P.S. Owieczki czekają za swojego pasterza w najbliższą niedzielę po Mszy o 11.30 w zakrystii.