11 listopada 2019 r. - 101. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

32. NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Przeżywamy dzisiaj w Kościele w Polsce XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy zatrzymać się nad sytuacją chrześcijan zamieszkujących najmłodsze państwo świata – Sudan Południowy. Tam cierpienie ma twarz milionów umierających z głodu naszych braci i sióstr. Pomóżmy im modlitewnie i materialnie, by mogli godnie żyć i ostatecznie dotrzeć do spotkania w „krainie życia”. A przez miłość im okazaną, również siebie przygotujemy na to spotkanie.

1. Naszą solidarność z chrześcijanami prześladowanymi wyraźmy w darze materialnym, złożonym w ramach przeprowadzonej po Mszy Św. zbiórki. Za każdą modlitwę i każdy dar materialny składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. O godzinie 15.15 wspólne pójście do kina „Patria” na film pt. „Nieplanowane” (można się jeszcze zapisać na film po Mszy św. w zakrystii. Cena biletu 10 zł.).

3. O godzinie 17.15 odprawimy ostatni w tym roku różaniec za zmarłych zalecanych. Jutro 11 listopada, przypada 101. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 8.00. Nie zapomnijmy w tym dniu wywiesić flag narodowych na swoich domach i posesjach.

4. W środę 13 listopada o godzinie 7.30 Różaniec Fatimski, a po nim Msza Św. o pokój dla świata i o nawrócenie dla grzeszników.

5. W czwartek o 16.00 spowiedź dla dzieci z klas VI i VII. O 16.30 Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci. Godzina Święta, czyli modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Także czwartek o godz. 17:00 w siedzibie Hospicjum Domowego im. św. Jana Pawła II zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych podopiecznych hospicjum oraz pracowników i wolontariuszy.

6. W piątek o 15.00 dodatkowa Msza Św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. W sobotę o 17.15 Nowenna do MB Nieustające Pomocy połączona z indywidualnym błogosławieństwem chorych oraz błogosławieństwem lekarstw.

SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH:

- Grupa Odnowy w Duchu Świętym – poniedziałek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.

- Grupa Radia Maryja i Róża 11 – wtorek po Mszy św. o 8.00 w kawiarence parafialnej.

- Poranna Katecheza dla Kobiet – środa po Mszy św. o 8.00 w Kaplicy św. Anny.

- Katecheza dla rodziców dzieci przygot. się do I Komunii św.– środa 19.00 w auli św. Jana Pawła II.

- Grupa Szkaplerzna – sobota po Mszy św. o godzinie 8.00 w Kaplicy Św. Anny.

- Katecheza dla dzieci z kl. III ze SP1 – sobota 10.00 w kościele; dla dzieci z kl. III ze SP22 – sobota 10.45.

- Poszerzone Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sprawie adaptacji budynku parafialnego na Dom Przedpogrzebowy – piątek 15 listopada o 18.45 w auli św. Jana Pawła II.

8. Informujemy, że jesienny cykl nauk przedślubnych rozpoczyna się 21 listopada br. o 19.00. Zainteresowani powinni zapisać się na nauki w kancelarii parafialnej lub za pomocą emaila: nowy.bytom@katowicka.pl.

9. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Łukaszem Kobielą, autorem albumu „AUGUST HLOND 1881–1948”, które odbędzie się w MCK w Nowym Bytomiu: 19 listopada br. o godz. 17.00. Wstęp wolny.

10. Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in. o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny.

11. Po Mszy św. w kawiarence parafialnej „Barka” można poczęstować się „święto Marcińskim rogalem” i napić się dobrej kawy. Dochód ze sprzedaży rogali przeznaczony jest na potrzeby charytatywne parafii. Zapraszamy.

Ogłoszenia z Kaplicy na Kafhausie:

- Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – środa 16.30.

- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – piątek 16.30.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Za tydzień kolekta kopertowa.

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.