UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24.11.2019

Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając dziś nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Bóg zapłać.

Nieszpory niedzielne podczas których odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, za co można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jutro dzień parafialnej modlitwy za Ojczyznę, nasze miasto i za parafię. Zapraszamy na Mszę o godzinie 18.00. O przygotowanie liturgii prosimy Grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W czwartek o 16.00 Spowiedź św. dla dzieci, które w tym miesiącu jeszcze się nie spowiadały. O 16.30 Msza Św. szkolna dla wszystkich dzieci.

W najbliższą sobotę, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa i bratem św. Piotra. W tym dniu wspominamy również podczas Mszy św. o 7.00 proboszcza i budowniczego naszego kościoła ks. Edwarda Adamczyka w 71. rocznicę jego śmierci.

SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH:

- Legion Maryi – poniedziałek po Mszy św. o 8.00 w domu parafialnym (od listopada zebrania Legionu Maryi zamiast wieczorem będą się odbywały rano).

- Spotkanie dla mężczyzn (w różnym wieku) – poniedziałek o 17.00 w kawiarence parafialnej.

- Grupa Odnowy w Duchu Świętym – poniedziałek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.

- Katechetki – poniedziałek 18.30 na probostwie.

- Grupa Modlitwy św. Ojca Pio – czwartek o 17.30 w kościele.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Za tydzień 1 grudnia w I niedzielę Adwentu, kolekta przeznaczona będzie na bieżące płatności.

Także w przyszłą niedzielę kiermasz ozdób świątecznych, organizowany przez dzieci i wychowawców świetlicy. Dochód przeznaczony zostanie na wzbogacenie świątecznych paczek.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ramach 3 Światowego Dnia Ubogich włączyli się w dzieło pomocy: „Zaproś bliźniego na śniadanie”. Jeszcze dzisiaj będzie można przynieść swój dar dla ubogich i zostawić go w „Koszu Dobroci”. Bóg zapłać.

W kancelarii parafialnej oraz w kawiarence można zaopatrzyć się w opłatki, świece „Caritas” oraz w kartki świąteczne.

Zwracamy się z prośbą do parafian, którzy zechcieliby ofiarować choinki do naszego kościoła. Jeśli znajdą się takie osoby, to prosimy je o kontakt z kancelarią parafialną.

Dziś odwiedziny duszpasterskie u parafian mieszkających przy ul. Szarotek. Jutro przy ul. Kolistej 2, 3, 4 i 6 oraz Niedurnego 28 i 24 do 14. Cały plan odwiedzin duszpasterskich znajdziemy w gablocie obok probostwa i na stronie internetowej parafii: parafianowybytom.net.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy w tym tygodniu „Naszą Arkę” i „Gościa Niedzielnego”.

W obydwu  gazetach znajdziemy kalendarz ścienny na przyszły rok. Jest także „Mały Gość Niedzielny” z lampionem do samodzielnego złożenia.

Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.