ŚLUBOWANA PIELGRZYMKA DO MB PIEKARSKIEJ 13.09.2020 R.

26 NIEDZIELA 20.09.2020 r.

Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy też Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona będzie na pomoc poszkodowanym po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lebos. Zbierze ją po Mszy św. Parafialny Zespół „Caritas” do koszyczka ustawionego z tyłu kościoła. Bóg zapłać.

Wieczorna modlitwa Kościoła – Nieszpory – połączona z modlitwą za migrantów i uchodźców o 17.30. Zapraszamy.

W ramach akcji modlitewnej "Koronka na skrzyżowaniach" której celem jest szerzenie orędzia o Bożym Miłosierdziu, w poniedziałek 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki o godzinie 15.00 mieszkańcy polskich miast wyjdą na ulice, by domówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii modlić się będziemy w tym dniu o godzinie 15.00 przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Niedurnego z Chorzowską.

Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 17.15 (w czwartki w ogrodzie maryjnym) oraz w niedziele o godz. 16.00 w różnych miejscach naszej parafii. W najbliższą niedzielę 4 października Różaniec odmówimy na oś. ks. Szymały. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św. oraz w piątek od 17.00 do 18.00. (ze względu na trwające prace nie będzie spowiedzi w piątek od 9.30 do 12.00).

Spowiedź dla dzieci z klas IV i V w czwartek o 16.00. O 16.30 Msza św. szkolna dla dzieci.

W sobotę 3 października oraz w poniedziałek 5 października z kapłańską posługą odwiedzimy chorych. Prosimy zgłaszać swoich podopiecznych w kancelarii parafialnej.

SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH:

- Zelatorzy Żywego Różańca Św. – poniedziałek po Mszy Św. o 8.00 w kawiarence parafialnej.

- Mężczyźni (w różnym wieku) – poniedziałek 17.00 w kawiarence parafialnej.

- Grupa Odnowy w Duchu Św. – poniedziałek po Mszy św. wieczornej w parafialnej kawiarence.

- Rodzice dzieci, które przygotowują się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Św. – środa 18.45 w Kaplicy Św. Anny.

- Ministranci i ich rodzice – czwartek 16.30 Msza św., a po niej spotkanie w kawiarence parafialnej.

Parafialna Rada Duszpasterska – piątek 2 października o 19.00 na probostwie.

- Róże Różańcowe – sobota godzina 8.00 w kościele.

Serdecznie zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy w piątek. Rozpoczynamy Mszą św. o 18.00, a po niej spotkanie w kawiarence (co tydzień). Spotkania będzie prowadził ks. Adam z animatorami.

Od środy 30 września kancelaria parafialna przyjmuje zapisy intencji mszalnych na rok 2021 za żywych i za zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich: tak za życia, jak i po śmierci.

Zajrzyjmy dziś do najnowszego „Gościa Niedzielnego” oraz do „Parafialnego Biuletynu”. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary i za kolektę kopertową z ubiegłej niedzieli. Wyniosła ona wraz z ofiarami przesłanymi na konto parafii 15 270 zł. Przypominamy, że parafia na termomodernizację budynków zaciągnęła pożyczkę 180 000 zł z WUOŚiGW, którą po zakończeniu inwestycji trzeba będzie w ratach spłacić.

Z tyłu kościoła są cegiełki (fragmenty drewnianego podestu z kościoła) oraz książki śp. Jana Góreckiego.

Jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.