UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. PAWŁA - 05.07.2020 r.

Dziś w Ewangelii znajdziemy wakacyjne wezwanie: Przyjdźcie do Mnie wszyscy utrudzeni, umęczeni, przepracowani… Pan Jezus wie, że źródłem wszelkiego wypoczynku w człowieku jest jego serce. Zatroszczymy się wiec w te wakacje nie tylko o ciało, ale przede wszystkim o głębię serca, czyli o naszą duchowość. Niech Uroczystość Odpustowa pomoże nam otworzyć przed Św. Pawłem swoje serca. Powierzmy się Jego wstawiennictwu u Boga i módlmy się za parafię i za całą ludzkość, by w Jezusie Chrystusie odkryła na nowo swojego Pana i Wybawiciela.

Kolekta odpustowa przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Będzie można ją złożyć po Mszy św. do koszyczka ustawionego z tyłu kościoła. Bóg zapłać.

Zgodnie z zapowiedzą wolontariuszki z Parafialnego Zespołu Caritas zbierać będą przed kościołem datki przeznaczone na pomoc powodzianom. Polecamy tę zbiórkę ofiarności wszystkich.

W dzisiejszą Uroczystość można w naszym kościele uzyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami: Spowiedź Św., Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu – nawet powszedniego.

Nieszpory Odpustowe z procesją eucharystyczną, dziś o godzinie 17.30. Zapraszamy do udziału całe rodziny.

Jutro o 16.30 na „większym” cmentarzu Msza Św. w intencji zmarłych kapłanów oraz zmarłych parafian. W razie deszczu Mszę odprawimy w kościele.

Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 7.15 do 17.45. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej, codziennie 15 minut przed Mszą Św. w czwartek od 17.15 – 18.00; w piątek od 9.30 do 11.00 i od 17.00 do 18.00, a w sobotę od 17.00 do 18.00.

Przypominamy, że chorzy parafianie mogą w każdą niedzielę przyjmować Komunię św. Idą do nich co tydzień nadzwyczajni szafarze Komunii św. Wystarczy swoich podopiecznych zgłosić w kancelarii.

Od przyszłej niedzieli (12 lipca) nie będzie Mszy Św. o 6.30; będzie natomiast Msza Św. recytowana o godzinie 20.00.

Trwa termomodernizacja budynku domu parafialnego i kościoła. Jutro rozpoczyna się modernizacja C.O. w kościele polegająca na założeniu ogrzewania podłogowego pod ławkami. Część ławek została już zdemontowana, pozostałe wraz z drewnianą podłogą zostaną zdemontowane jutro. W związku z tym prosimy mężczyzn, którzy mogą i chcą pomóc. Im więcej nas będzie, tym lepiej. Prace rozczynimy o 9.00. Panowie. liczymy na Was!

Bóg zapłać za złożone ofiary na utrzymanie parafii i na pomoc powodzianom.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy podczas Mszy Św. będą głosić homilię o tematyce misyjnej, a po Mszach rozprowadzać będą kalendarz misyjny jako pomoc dla MISJI. Kolekta w tym dniu na WŚSD w Katowicach.

Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” i „Biuletynu Parafialnego”.

Z okazji Odpustu wszystkim Parafianom i Gościom życzymy szczególnej opieki i wstawiennictwa Świętego Pawła, naszego Patrona.