ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2020/2021 - CO W ZAMIAN?

Kochani Parafianie. Pozdrawiamy Was serdecznie.

Przed nami kolejny Adwent. Adwentowy wieniec, adwentowa świeca, a przede wszystkim Roraty (inaczej jak do tej pory przeżywane) przygotują nas na Święta Bożego Narodzenia.  W ten piękny czas wpisują się także odwiedziny duszpasterskie.  Jakie będą w tym roku?

Tegoroczne odwiedziny duszpasterskie, rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę 27 grudnia i potrwają do niedzieli 31 stycznia 2021 roku. Prosimy, abyście już teraz tak zaplanowali swoje zajęcia, by Wam nic nie przeszkodziło w przeżyciu tego wyjątkowego czasu. Przygotujcie w Spowiedzi Świętej swoje serce, aby mogło stać się duchowym żłobkiem dla Bożego Dzieciątka i przyjdźcie w zaplanowanym dla Was terminie kolędy do naszego kościoła

Tak, przyjdźcie! To nie jest pomyłka. Do tej pory, to Wy zapraszaliście nas do swoich mieszkań. W tym roku będzie inaczej, duszpasterze zapraszają nowobytomskie rodziny do „Parafialnego Betlejem”. Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy pragniemy doświadczyć daru Wspólnoty i Modlitwy.

Wszyscy na jednej Mszy św. w kościele się nie pomieścimy. Będziemy więc spotykać się w grupach, wg. zamieszczonego poniżej planu. W niedzielę 27 grudnia tego roku i we wszystkie niedziele stycznia 2021 r. o godzinie 16.00 będą odprawione dodatkowe dziękczynne Msze św. w intencji parafian z poszczególnych ulic, z prośbą do Boga o Błogosławieństwo, zdrowie i o zachowanie od chorób i od wszelkiego zła.

Poprzedzi ją słowo duszpasterza oraz procesja dzieci do ołtarza. Dzieci w procesji poniosą dary ofiarne, własnoręcznie zrobione papierowe serca z wypisanymi dobrymi uczynkami oraz roratnie układanki złożone z adwentowych obrazków, które otrzymają za udział w tegorocznych Roratach (rodzice mogą jeszcze odebrać dla swoich dzieci materiały roratnie: albo piątek od 18.30 do 20.00 w kancelarii, albo w niedzielę 29 listopada po Mszy św.).

Po Mszy św. w specjalnej modlitwie oddamy pod opiekę Świętej Rodziny z Nazaretu zaproszone parafialne rodziny i będziemy udzielać indywidualnego Błogosławieństwa Bożego. Każda rodzina będzie mogła wtedy zabrać wodę święconą, by po powrocie do domu pobłogosławić swoje mieszkanie. Przygotowaliśmy również dla każdej rodziny niespodziankę - kolędowy prezent. Pamiętać chcemy o chorych i starszych parafianach. Do ich domów także trafi kolędowe błogosławieństwo. Nie zapomnimy w tym dniu o adoracji Pana Jezusa w Żłóbku i o kolędowaniu. Na zakończenie, każdy będzie mógł złożyć anonimowo ofiarę przeznaczoną na utrzymanie parafii. Z tyłu kościoła będzie ustawiona kolędowa skarbona.

Tyle naszych ogłoszeń. Poniżej podajemy plan tegorocznych niedzielnych spotkań kolędowych. Prosimy się z nim zapoznać i podać dalej. Wszelkie uwagi dotyczące planu „odwiedzin duszpasterskich” prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Liczymy na Waszą obecność w tym wyjątkowym i odpowiedzialnym czasie. Dbajcie o siebie. Bądźcie zdrowi. Niech Bóg Was błogosławi.

Wasi duszpasterze.

PLAN MSZY ŚW. KOLĘDOWYCH DLA MIESZKAŃCÓW POSZCZEGÓLNYCH ULIC.

NIEDZIELA 27.12.2020

CHORZOWSKA