PARAFIA ŚWIĘTEGO PAWŁA

RUDA ŚLĄSKA - NOWY  BYTOM

PARAFIA ŚWIĘTEGO PAWŁA

RUDA ŚLĄSKA - NOWY  BYTOM

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2020/2021 - CO W ZAMIAN?

Kochani Parafianie. Pozdrawiamy Was serdecznie.

Przed nami kolejny Adwent. Adwentowy wieniec, adwentowa świeca, a przede wszystkim Roraty (inaczej jak do tej pory przeżywane) przygotują nas na Święta Bożego Narodzenia.  W ten piękny czas wpisują się także odwiedziny duszpasterskie.  Jakie będą w tym roku?

Tegoroczne odwiedziny duszpasterskie, rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę 27 grudnia i potrwają do niedzieli 31 stycznia 2021 roku. Prosimy, abyście już teraz tak zaplanowali swoje zajęcia, by Wam nic nie przeszkodziło w przeżyciu tego wyjątkowego czasu. Przygotujcie w Spowiedzi Świętej swoje serce, aby mogło stać się duchowym żłobkiem dla Bożego Dzieciątka i przyjdźcie w zaplanowanym dla Was terminie kolędy do naszego kościoła

Tak, przyjdźcie! To nie jest pomyłka. Do tej pory, to Wy zapraszaliście nas do swoich mieszkań. W tym roku będzie inaczej, duszpasterze zapraszają nowobytomskie rodziny do „Parafialnego Betlejem”. Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy pragniemy doświadczyć daru Wspólnoty i Modlitwy.

Wszyscy na jednej Mszy św. w kościele się nie pomieścimy. Będziemy więc spotykać się w grupach, wg. zamieszczonego poniżej planu. W niedzielę 27 grudnia tego roku i we wszystkie niedziele stycznia 2021 r. o godzinie 16.00 będą odprawione dodatkowe dziękczynne Msze św. w intencji parafian z poszczególnych ulic, z prośbą do Boga o Błogosławieństwo, zdrowie i o zachowanie od chorób i od wszelkiego zła.

Poprzedzi ją słowo duszpasterza oraz procesja dzieci do ołtarza. Dzieci w procesji poniosą dary ofiarne, własnoręcznie zrobione papierowe serca z wypisanymi dobrymi uczynkami oraz roratnie układanki złożone z adwentowych obrazków, które otrzymają za udział w tegorocznych Roratach (rodzice mogą jeszcze odebrać dla swoich dzieci materiały roratnie: albo piątek od 18.30 do 20.00 w kancelarii, albo w niedzielę 29 listopada po Mszy św.).

Po Mszy św. w specjalnej modlitwie oddamy pod opiekę Świętej Rodziny z Nazaretu zaproszone parafialne rodziny i będziemy udzielać indywidualnego Błogosławieństwa Bożego. Każda rodzina będzie mogła wtedy zabrać wodę święconą, by po powrocie do domu pobłogosławić swoje mieszkanie. Przygotowaliśmy również dla każdej rodziny niespodziankę - kolędowy prezent. Pamiętać chcemy o chorych i starszych parafianach. Do ich domów także trafi kolędowe błogosławieństwo. Nie zapomnimy w tym dniu o adoracji Pana Jezusa w Żłóbku i o kolędowaniu. Na zakończenie, każdy będzie mógł złożyć anonimowo ofiarę przeznaczoną na utrzymanie parafii. Z tyłu kościoła będzie ustawiona kolędowa skarbona.

Tyle naszych ogłoszeń. Poniżej podajemy plan tegorocznych niedzielnych spotkań kolędowych. Prosimy się z nim zapoznać i podać dalej. Wszelkie uwagi dotyczące planu „odwiedzin duszpasterskich” prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Liczymy na Waszą obecność w tym wyjątkowym i odpowiedzialnym czasie. Dbajcie o siebie. Bądźcie zdrowi. Niech Bóg Was błogosławi.

Wasi duszpasterze.

 

PLAN MSZY ŚW. KOLĘDOWYCH DLA MIESZKAŃCÓW POSZCZEGÓLNYCH ULIC.

 

 

NIEDZIELA 27.12.2020

    godzina 16.00     

CHORZOWSKA

CZARNOLEŚNA

DAMROTA

       NIEDZIELA 03.01.2021   

godzina 16.00 

FURGOŁA

HALLERA

KOLISTA

KONSTYTUCJI

ŚRODA 06.01.2021 

godzina 16.00 

PLAC JANA PAWŁA II

PLANTY KOWALSKIEGO

POKOJU

RATOWNIKÓW

WOJSKA POLSKIEGO

  NIEDZIELA 10.01.2021 

godzina 16.00 

KOŚCIUSZKI

KRASICKIEGO

MARKOWEJ

MIESZKA,

LISIA,

LOMPY,

ŁĄCZNA

   NIEDZIELA 17.01.2021

   godzina 16.00    

OBJAZDOWA

NIEDURNEGO

SMOLENIA

SZAROTEK

   NIEDZIELA 24.01.2021 

godzina 16.00 

SPÓŁDZIELCZA

SZYMAŁY KS.

PARKOWA

  NIEDZIELA 31.01.2021 

godzina 16.00 

DOBREJ NADZIEI

NIEDURNEGO 89 – 105

PILECKIEGO

PODGÓRZE

RUDZKA