TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA. NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO 26.01.2020

Ojciec Święty Franciszek postanowił, że trzecia niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego.” Posłuszni decyzjom Ojca Świętego przyjmijmy dzisiejsze słowo Boże jako Boży Dar, który oświeca nasze oczy, oczyszcza sumienia, i daje łaskę do owocnego realizowania chrześcijańskiego powołania.

Wszystkich parafian oraz dzieci a zwłaszcza te, które przygotowują się do I Komunii świętej zapraszamy dziś do kościoła na Rodzinne Kolędowanie. Początek o godz. 16.45.

W czwartek o 16.00 spowiedź św. dla dzieci. Potem o 16.30 Msza św. szkolna. O 17.15 Godzina Święta i spotkanie Modlitewnej Grupy św. Ojca PIO.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int dobrodziejów naszej parafii o 7.00. Na Mszę św. o 8.00 zapraszamy parafian ze Wspólnoty Żywego Różańca Świętego.

W niedzielę 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece – gromnice. Na Mszę św. o 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się pierwszej i wczesnej Komunii św. wraz z rodzicami, którym zostaną poświęcone świece komunijne.Tego samego dnia obchodzony Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego modlić się będziemy za siostry zakonne, a szczególnie za te, które pochodzą z naszej parafii. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

Odwiedziny chorych z Komunią św. i Sakramentem Chorych w poniedziałek 3 lutego oraz w sobotę 8 lutego. Zapisy na odwiedziny przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH:

- Spotkanie dla mężczyzn (w różnym wieku) – poniedziałek 17.00 w kawiarence parafialnej.

- Spotkanie Legionu Maryi (także auksyliatorów) – poniedziałek 8.45 w domu parafialnym.

- Róża 4 – wtorek po Mszy św. o 8.00 w kawiarence parafialnej.

- Katecheza dla kobiet – środa po Mszy św. o 8.00 w auli św. Jana Pawła II.

- Grupa Modlitwy św. Ojca Pio – czwartek 0 17.30 w kościele.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy przy wyjściu głównym z kościoła, szczególnie polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.

Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Wspierajmy trędowatych naszymi modlitwami i ofiarami.

Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.