TORBA DOBROCI 2020

ŚWIĄTECZNA TORBA DOBROCI

W naszym kościele została ustawiona symboliczna „Brama Miłosierdzia”, na której zawieszono puste zielone „świąteczne torby dobroci” z adresami osób starszych, samotnych i chorych, które potrzebują pomocy. Każdy, może zabrać taką torbę do domu, by następnie wypełnić ją produktami żywnościowymi (cukier, kawa, herbata, ryż, makaron, margaryna, słodycze, konserwy itd.) lub chemicznymi (środki piorące i środki czystości - zapakowane osobno) i zanieść pod wskazany adres.

Można również oddać „torbę dobroci” Zespołowi „Caritas”, który przekaże ją potrzebującej osobie. Członkinie Zespołu, pełnią dyżur w kancelarii parafialnej we wtorki od 8.30 do 9.30 oraz czwartki od 16.00 do 17.30.

Spodziewamy się, że wielu parafian i gości, zechce wziąć udział w tym charytatywnym dziele pomocy i dobroci, które w czasie pandemii i zubożenia pomoże naszym braciom i siostrom, godnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

Jeśli ktokolwiek znajdzie osobę potrzebującą świątecznej pomocy, proszony jest o poinformowanie o tym proboszcza.