TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 07.03.2021 r.

Dziś Chrystus pragnie nam objawić, że to On jest jedynym i prawdziwym Zbawicielem człowieka, Każde spotkanie z Nim może przemienić nasze życie i uczynić nas świadkami Jego miłości. Duch Święty, którym napełniamy się podczas każdej Mszy Świętej, ma moc oczyszczać nas z tego wszystkiego, co jedynie doczesne i co odbiera nam jedność z Bogiem. Niech Jego działanie dotyka dziś naszych serc.

Kolekta przeznaczona jest na bieżące płatności w parafii. Można ją będzie złożyć po Mszy św. do koszyczka ustawionego z tyłu kościoła. Bóg zapłać.

Dodatkowe Msze św. dziś o godzinie 9.00 i 14.00. Na Mszę św. o 14.00 zapraszamy całe rodziny z dziećmi, zwłaszcza z tymi, które przygotowują się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Św.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godzinie 17.00. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00 i 20.00 dla dorosłych i dla młodzieży, dla dzieci w czwartki o godzinie 16.30.

Jutro 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas Mszy Świętej o godzinie 8.00.

W środę 10 marca Mszą św. o 8.00 rozpoczynamy Nowennę do Św. Józefa. Po Mszy św. Katecheza dla kobiet i mężczyzn - dla wszystkich.

W czwartek o 16.00 Spowiedź św. dla dzieci z klas VI i VII.

W sobotę 13 marca o 7.30 Różaniec Fatimski w czasie którego modlić się będziemy na Ojca Świętego Franciszka w 8. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Ojciec Superior Waldemar Janecki Oblat Maryi Niepokalanej z Katowic.

Wobec narastającej fali pandemii koronowwirusa został zmieniony ich plan. Rekolekcje szkolne dla dzieci odbędą się w formie online, w dniach od 22 do 24 marca. Szczegółowy plan zostanie podany w szkołach. Rekolekcje dla dorosłych ograniczymy do nauk ogólnych wygłoszonych podczas niedzielnych Mszy św. oraz Mszy św. w tygodniu o 8.00, 10.00 i 19.00. Zwracamy uwagę na dodatkową Mszę św. o 10.00 i na zmianę godziny Mszy Św. wieczornej z 18.00 na 19.00. Przypominamy o przestrzeganiu tzw. reżimu sanitarnego: dezynfekcja rąk, maseczki, ograniczona liczba osób uczestniczących w nabożeństwach. Plan rekolekcji znajduje się w Biuletynie i na tablicy ogłoszeń.

Proponujemy bezpłatną pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych za rok ubiegły. Zainteresowani mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej we wtorek od 16.00 do 17.00.

Dziś w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m.in. dodatek: „Nowenna do św. Józefa”.

Od najbliższej środy do nabycia „Gość Ekstra” – wydanie w całości poświęcone św. Józefowi.

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia.

ROK ŚWIETEGO JÓZEFA - zobacz