2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 11.04.2021 r.

Św. Faustyna sekretarka Miłosierdzia Bożego usłyszała od Jezusa: „Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego”. Tydzień Miłosierdzia, który rozpoczynamy dzisiejszą Niedzielą ma nam pomóc zweryfikować nasze codzienne zaangażowanie w chrześcijaństwo. Zwracając się do miłosierdzia Bożego, w tej świętej liturgii, jednoczymy się z Bogiem, który prowadzi nas z orędziem miłości do naszych braci i sióstr, gdyż wszyscy „jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.

Zebrana po Mszy św. kolekta przeznaczona jest na cele charytatywne archidiecezji i parafii. Będzie można ją złożyć po Mszy św. do koszyczka ustawionego z tyłu kościoła. Bóg zapłać.

Dziś zostaną odprawione dodatkowe Msze św. o godzinie 9.00 i 14.00. Przypominamy o limicie 150 osób. Nie ma Nieszporów o 17.30 i Mszy św. o 20.00. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

We wtorek 13 kwietnia o 7.30 Różaniec Pokutny z prośbą o oddalenie pandemii koronawirusa oraz Msza św. w int. czcicieli MB Fatimskiej.

W Roku Świętego Józefa zapraszamy o 8.00 na „Józefowe Środy” z Mszą Św., z Litanią do św. Józefa oraz katechezą dla dorosłych.

W czwartek 15 kwietnia ks. prof. Bogdan Biela obchodzi swoją kolejną rocznicę urodzin, Zapraszamy o 8.00 na Mszę św. w int. solenizanta.

Także w czwartek o godzinie 16.00 miesięczna spowiedź dla dzieci z klas VIII. O 16.30 Msza św. szkolna.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. O godzinie 15.00 dodatkowa Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 16.30 I Spowiedź Św. dla dzieci z klas III ze SP22 oraz dla dzieci przystępujących do Wczesnej Komunii św., a o godzinie 17.15 dla dzieci z klas III ze SP1.

Parafian z Kręgów Modlitwy MB Trzykroć Przedziwnej prosimy na Mszę się 18 kwietnia o 8.00.

Mając na uwadze dobro duchowe swoich dzieci, niektórzy rodzice posyłają je w przyszłą niedzielę 18 kwietnia do I Komunii św. podczas Mszy św. o 11.30. Prosimy parafian aby w tym dniu przyszli na inną godzinę Mszy św. Spowiedź dla dzieci i próba w sobotę 17 kwietnia o godzinie 16.00.

W Kaplicy Adoracji i na parafialnym Facebooku została wyłożona Księga modlitwy za kapłanów. Możemy wpisywać do niej imiona i nazwiska kapłanów (żyjących i zmarłych), którzy udzielali nam sakramentów, których spotkaliśmy na swojej drodze, czyli tych, którzy coś znaczą w naszym życiu. W Niedzielę Dobrego Pasterza 25 kwietnia, pragniemy sprawować Mszę Świętą w ich intencji.

Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Za tydzień kolekta kopertowa.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” dodatek – obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa i aktem poświęcenia się NSPJ.

Prawie 100 osób ubogich i bezdomnych z terenu Rudy Śl. otrzymało każdego świątecznego dnia ciepły posiłek. Obiady wydawane dla wszystkich potrzebujących przygotowała restauracja. Dziękujemy Zespołowi „Caritas” oraz wolontariuszom za pomoc w obsłudze. Jesteśmy także wdzięczni tym, którzy złożyli swoją ofiarę na „wielkanocny obiad”. Uzbierało się 3890 zł. Bóg zapłać.