11 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – 13.06.2021

Spotykamy się na niedzielnej Mszy Św., by dziękować Bogu za jego łaskę i uwielbiać Go za Jego nieskończone miłosierdzie. Chrystus posyła nas dziś – jak podczas każdej Eucharystii – abyśmy nieśli Jego Ewangelię tym, których spotkamy. Na wzór Matki Bożej, której kolejne objawienie w Fatimie dziś wspominamy, napełniajmy się Bożą obecnością i prośmy, aby Jezus towarzyszył nam w codziennym świadczeniu o Jego miłości do każdego człowieka.

Zebrana po Mszy św. kolekta przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Będzie można ją złożyć do koszyczka ustawionego z tyłu kościoła. Bóg zapłać.

Dodatkowe Msze św. o 9.00 i 14.00.

Modlitewny Wieczór Fatimski z procesją maryjną o 17.00.

W Roku Świętego Józefa zapraszamy o 8.00 na „Józefowe Środy” z Mszą Św. i Litanią do św. Józefa oraz z katechezą dla dorosłych.

W wtorek 10 czerwca ks. bp Grzegorz Olszowski udzielił Sakramentu Bierzmowania parafialnej młodzieży oraz młodzieży z parafii w Goduli i z parafii św. Józefa z Rudy Śląskiej. Z naszej parafii do Bierzmowania przystąpiło 148 osób. W niedzielę 20 czerwca o godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za Sakrament Bierzmowania, na którą zapraszamy nowo bierzmowanych, ich rodziców i rodzeństwo, którzy 10 czerwca br. z powodu ograniczeń pandemicznych nie mogli uczestniczyć we Mszy Św.

W czwartek o 16.00 spowiedź dla dzieci z klas VI I VII. O 16.30 Msza św. szkolna.

O 17.15 Godzina Święta z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

W piątek o 15.00 Msza Św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę o godzinie 17.15 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z błogosławieństwem chorych i lekarstw.

Tegoroczna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Pawła obchodzona będzie w niedzielę 4 lipca.

Spotkana grup parafialnych:

- Grupa Radia Maryja i Róża 11 – poniedziałek po Mszy św. o 8.00 w domu parafialnym

- Grupa Szkaplerzna – środa po Mszy św. o 8.00 w domu parafialnym

- Grupa Górnicza – środa o 16.00 w Kaplicy Adoracji.

- Poranna katecheza dla kobiet i mężczyzn – środa o 8.00 w kościele.

- Legion Maryi – w każdy czwartek o 8.45 w domu parafialnym

- Czciciele MB Trzykroć Przedziwnej – piątek o 15.00 w kościele.

Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji misji i misjonarzy, do Kalicy Adoracji w każdą środę o 17.15.

Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. Jest również „Biuletyn Parafialny”.

Dziękujemy za materialną troskę o nasz kościół. Bóg zapłać za ofiary składane do koszyczka, w kancelarii lub przesyłane na konto bankowe parafii. Dziękujemy również wspomagającym dzieło pomocy biednym, które nasza parafia nieprzerwanie prowadzi. Za tydzień kolekta kopertowa.

Kochajmy Pana, bo Serce Jego żąda i pragnie serca naszego.

INTENCJE - ZOBACZ