UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ -12.09.2021

Świętujemy dziś Uroczystość NMP Piekarskiej. Chcemy dziękować Bogu za dar naszej Matki, do której możemy zwracać się z naszymi sprawami i otrzymywać dzięki Jej orędownictwo Bożą łaskę. Doświadczamy tego, szczególnie w Piekarskim Sanktuarium, gdzie od przeszło 100 lat w drugą niedzielę września nasza parafia pielgrzymuje. Jest to nasze zobowiązanie i wypełnienie ślubu naszych przodków. Módlmy się dziś za wszystkich pielgrzymów i za nas tu obecnych, abyśmy czcząc imię Maryi mogli dojść do wiecznej radości nieba, w której Ona już przebywa.

Po Mszy Św. złożymy dar serca na rzecz Afgańczyków. Swoje ofiary można będzie składać do skarbony ustawionej z tyłu kościoła. Bóg zapłać.

Wieczorna modlitwa Kościoła – Nieszpory – połączone z Nowenną do MB Bolesnej o 17.30.

Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania.

Jutro 13 września kolejny Modlitewny Dzień Fatimski oraz Dzień Jedności Parafialnych Wspólnot i Grup. Na godzinę 19.00 zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli MB Fatimskiej oraz tych, którzy należą do grup parafialnych. Każda grupa otrzyma świecę oraz modlitwę od której rozpoczynać będzie swoje spotkania w nowym roku formacji. W czasie Mszy św. pomodlimy się także za zmarłych polecanych Bogu w „piekarskich zaleckach”.

We 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00 prosimy przynieść ze sobą krzyże do poświęcenia.

W Józefową środę 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

W tym dniu obchodzić będziemy kolejną rocznicę poświęcenia kościoła. Jest to święto całej naszej wspólnoty parafialnej, która od 109 lat gromadzi się w tej świątyni.

W czwartek o 16.00 Spowiedź dla dzieci o 16. 30 Msza Św.

Zapisy dzieci do Wczesnej Komunii Świętej odbędą się w poniedziałek 13 września o godz. 17.00 w domu parafialnym (salka na pierwszym piętrze).

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O 15.00 dodatkowa Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz Parafian z Kręgów MB Trzykroć Przedziwnej.

Z okazji przypadającego w sobotę 18 września święta Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, zapraszamy parafialną młodzież do wspólnej modlitwy W tym dniu rozpoczynamy w parafii kolejny cykl przygotowania młodzieży do Bierzmowania. Na Mszę św. i katechezę o 18.00 prosimy uczniów z klas VI, VII i VIII SP1 i SP22 oraz wszystkich uczęszczających do innych szkół. Na spotkaniu zostaną podane terminy i program przygotowania. W czasie Mszy św. uczniowie złożą pisemną prośbę o przygotowanie ich do bierzmowania oraz otrzymają deklarację bierzmowanego. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania rozpoczyna się już w klasie VI SP. Nieusprawiedliwiona nieobecność oznaczać będzie, że rodzice świadomie i dobrowolnie rezygnują z bierzmowania swojego syna lub córki.

W sobotę 18 września nasz wikariusz ks. Adam Skutela odprawi o godzinie 18.00 Mszę św. dziękczynną z okazji swojej kolejnej rocznicy urodzin. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 109. rocznicę poświęcenia kościoła. O godzinie 10.00 suma parafialna. Kolekta przeznaczona będzie na wkład własny parafii w termomodernizację.

Matce Bożej Piekarskiej polecamy wszystkich parafian i gości.

INTENCJE - ZOBACZ