OGŁOSZENIA


5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023


Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. W piątą niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się, by rozważać śmierć, którą sprowadza grzech, ale także, by rozważać życie, które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Chrystusowi. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. 

Zobacz dlaczego...

 

O godzinie 17.15 kolejne Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Parafii w piątek 31 marca. Początek o 19.00 na miejscu, gdzie stał kościół św. Józefa, czyli na tzw. "Otylii". Następnie procesja z krzyżem przejdzie ulicami: Chorzowska, Ratowników, ks. Szymały, Pokoju, Niedurnego. Pl. Jana Pawła II. Przynieśmy ze sobą krzyże albo świece. Grupy Parafialne, które chcą wziąć czynny udział w drodze krzyżowej, niech przyślą swojego przedstawiciela na spotkanie do kawiarenki – jutro o 18.00. 31 marca nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.00 i o 20.00. Nie będzie też czynna kancelaria parafialna.


W sobotę, 1 kwietnia zapraszamy na Wielkopostny Dzień Skupienia niewidomych i słabowidzących oraz ich opiekunów. Msza św. o godz. 15.00. Okazja do Spowiedzi od 14.45.

 

Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy Św. będziemy błogosławić gałązki palm. Przed Sumą o godz. 9.45 zgromadzimy się przed krzyżem misyjnym, skąd wyruszy do kościoła uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Palmy będzie można nabyć u ministrantów w piątek p drodze krzyżowej oraz w niedzielę przed każdą Mszą Św.

 

W środę 29 marca odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Krakowa, wyjazd o 7.30 sprzed kościoła, powrót w godzinach wieczornych.

 

Obchód chorych w sobotę 1 kwietnia oraz w poniedziałek 3 kwietnia. Swoich podopiecznych można zgłaszać dzwoniąc pod nr telefonu podany w Biuletynie i na stronie internetowej,

 

Proponujemy (do końca marca) bezpłatną pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych za rok ubiegły. Zainteresowani mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej we wtorek od 16.00 do 17.00.

 

Parafialny Zespół "Caritas" rozprowadza po Mszy Św. świece i kartki wielkanocne oraz "Gościa Extra", który jest poświęcony relikwiom Męki Pańskiej.

 

Na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone smaczne krówki z nr KRS dla "Caritas" naszej Archidiecezji. Zachęcamy do poczęstowania się i do przekazania 1,5% na cel "Caritasu".

 

Dzisiaj w "Gościu Niedzielnym" m.in. odpowiedź na pytanie, "dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci?"

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary i za ofiary złożone w ramach kolekty kopertowej, która wraz z ofiarami przekazanymi na konto parafii wyniosła 14 340 zł. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące parafialne płatności.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitych Bożych darów.

 

 

 

 

Parafia Świętego Pawła

41-709 Ruda Śląska, plac Jana Pawła II 5

tel. 32 248 75 58