TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023

W bezpośredniej bliskości Bożego Narodzenia przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Jesteśmy dziś wezwani przez papieża Franciszka do wspólnego uwielbienia Ojca Niebieskiego za Słowo Boże, które od Niego pochodzi i jest obecne w Piśmie Św. Starego i Nowego Testamentu. Dziękujmy Bogu za ten niezwykły dar Słowa Bożego! Dziękujmy za Pismo Św., które otrzymaliśmy z rąk Kościoła!

Dziś kolekta kopertowa przeznaczona na spłatę pożyczki za wykonaną termomodernizację kościoła oraz na zakup opału. Bóg zapłać.

Zamiast indywidualnych spotkań kolędowych w grupach parafialnych, zapraszamy dziś o 16.00 na jedno wspólne kolędowanie i adorację przy żłóbku. Mile widziane są też dzieci z rodzicami. Po kolędowaniu „pasterska grochówka” i spotkanie przy stole w auli św. Jana Pawła II.

Po Mszy św. można podejść przed stajenkę i wylosować z koszyczka dla siebie i dla rodziny Słowo Boże na dziś.

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w środę 25 stycznia, Świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła.  W ten wyjątkowy dzień dla parafii, bo związany z naszym Patronem zapraszamy na Mszę św. o 18.00. O przygotowanie liturgii prosimy parafian z Grup Szkaplerznej i Misyjnej.

W czwartek o 17.15 Godzina Święta, a w sobotę również o 17.15 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwą za chorych.

Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wspierali wybrane rodziny syryjskie. Od lutego br. będziemy nadal wspierać swoimi ofiarami rodziny, tym razem z Ukrainy. Dobrowolne ofiary będzie można składać tak jak do tej pory, czyli do 10-go dnia każdego miesiąca albo bezpośrednio w kancelarii parafialnej, albo w czasie niedzielnej kolekty do koszyczka, albo na konto bankowe parafii z dopiskiem na kopercie „Rodzina Rodzinie 2023”.

Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” z artykułem wyjaśniającym biblijne wzmianki  o nawróceniu św. Pawła Apostoła. Jest również „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.

We wtorek o 16.45 spotkanie zelatorów Żywego Różańca Świętego, w czwartek po Mszy św. o 8.00 spotkanie Grupy Szkaplerznej i Czcicieli Trzykroć Przedziwnej. Obydwa spotkania w kawiarence parafialnej. W poniedziałek o 19.00 Katechumenat Dorosłych. W czwartek o 18.45 Krąg Biblijny w domu parafialnym. Te spotkania odbywają się w domu parafialnym. Grupa Ojca Pio spotyka się w czwartek o 17.30 w kościele.

29 stycznia o godzinie 17.30 odbędzie się w parafii Ducha Św. w Czarnym Lesie 27 Rudzkie Spotkanie Kolędowe. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Drodzy Parafianie, pragniemy Wam podziękować za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary kolędowe.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

Parafia Świętego Pawła

41-709 Ruda Śląska, plac Jana Pawła II 5