17. Apr, 2022

33 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022

W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest 6. Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej, a także cierpiących z powodu wojny na Ukrainie.

Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.

Naszą solidarność z chrześcijanami prześladowanymi oraz z ubogimi wyraźmy w darze materialnym, złożonym w ramach przeprowadzonej po Mszy Św. zbiórki. Za każdą modlitwę i każdy dar materialny składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wieczorna modlitwa Kościoła – Nieszpory, dziś o 17.30 zapraszamy.

Z okazji przeżywanego dziś Światowego Dnia Ubogich, prosimy o wsparcie i o zaangażowanie się w dzieło parafialnej pomocy charytatywnej. Co dnia nasze parafianki przygotowują dla biednych na śniadanie blisko 60 kanapek. Powoli kończą się nam produkty żywnościowe, dlatego prosimy o chleb, konserwy, wędliny, smalec, masło, margaryna. Dary te można składać przez cały tydzień do „Kosza Dobroci”, który znajduje się w kościele obok obrazu Jezusa Miłosiernego. Są tam także ustawione „opisane skrzynie” do których można składać dary dla ubogich i dla mieszkańców Ukrainy.

W czwartek o 16.00 Spowiedź św. dla uczniów z klas VI.  O 16.30 Msza Św. szkolna. O 17.15 Godzina Święta, czyli modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia i miesięczna modlitwa parafian z Kręgów Modlitwy MB Szensztackiej.

W sobotę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.15. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomocą przez ręce Marki Zbawiciela.

SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH:
- Grupa Radia Maryja i Róża 11 – poniedziałek po Mszy Św. o 8.00 w kawiarence
- Grupa Odnowy w Duchu Świętym – poniedziałek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
- Katechumenat dla Dorosłych – poniedziałek o 19.00 w kawiarence parafialnej.
- Katecheza dla Dorosłych – środa o 8.00 w kościele.
- Apostolstwo Dobrej Śmierci – środa 17.15 w Kaplicy MB Bolesnej.
- Grupa Szkaplerzną oraz Czcicieli MB Szensztackiej – czwartek o 8.45 w kawiarence parafialnej.

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 20 listopada to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś proponujemy „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta kopertowa.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy Bożego Błogosławieństwa
oraz opieki Świętego Pawła na każdy dzień.