17. Apr, 2022

19 NIEDZIELA ZWYKŁA 07.08.2022

Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu, a także w czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Paweł Apostoł. Gościmy dziś O. Roberta, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi homilię o tematyce misyjnej, a po Mszy rozprowadzać będzie kalendarz misyjny jako pomoc dla MISJI.

Dziś kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚl. Możemy ją złożyć po Mszy św.  do koszyczka ustawionego z tyłu kościoła. Bóg zapłać.

Wieczorna Modlitwa Kościoła – Nieszpory z modlitwą o trzeźwość – dziś o 18.30. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać czasową lub całkowitą abstynencję znajduje się w Kaplicy Adoracji.

W czwartek o 17.15 Godzina Święta w czasie której modlimy się za kapłanów, a także o nowe powołania z naszej parafii

W sobotę 13 sierpnia kolejny Maryjny Wieczór Fatimski. O godzinie 18.00 Msza św., po niej różaniec pokutny i procesja z figurą MB Fatimskiej. Prosimy przynieść ze sobą lampiony maryjne. Nie ma w tym dniu o 17.15 Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

Przypominamy, że chorzy parafianie mogą w każdą niedzielę przyjmować Komunię św. Idą do nich co tydzień nadzwyczajni szafarze Komunii św. Wystarczy swoich podopiecznych zgłosić  w kancelarii.

W lipcu i w sierpniu kancelaria jest czynna w poniedziałek i czwartek od 8.30 do 10.00 oraz w piątek od 18.30 do 20.00, a Msze Św. w niedziele odprawiane są o godzinie 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00.

Planujemy parafialne rekolekcje w domu rekolekcyjnym w Kokoszycach w terminie  od 29 sierpnia do 1 września br. Parafia zapewnia bezpłatny dojazd i powrót z rekolekcji. Szczegóły i zapisy przyjmuje kancelaria parafialna.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Za tydzień kolekta na bieżące płatności w parafii.

W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022

Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

Dziś kolekta przeznaczona na utrzymanie parafii. Możemy ją złożyć po Mszy św. do koszyczka ustawionego z tyłu kościoła. Bóg zapłać.

Nieszpory – Wieczorna modlitwa Kościoła z modlitwą za Misje Święte - dziś o godzinie 18.30.

Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

W pierwszy czwartek miesiąca 4 sierpnia Godzina Święta i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.15. Msza Św. za kapłanów, ministrantów i o powołania do służby Bożej o godzinie 18.00.

Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o 8.00.

W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny poprzedzona śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. o godzinie 8.00. Po Mszy Św. spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca Świętego.  W sobotę podczas nowenny o godz. 17.15 zanosimy nasze prośby do MB Nieustającej Pomocy.

W tym miesiącu odwiedziny chorych parafian odbędą się w niedzielę 7 i 14 sierpnia. Do chorych pójdą Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Swoich podopiecznych prosimy zgłaszać do czwartku 4 sierpnia, dzwoniąc pod nr telefonu 603 980 821.

W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać m.in. o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji i zachowań. Jest również „Biuletyn Parafialny”.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy podczas Mszy Św. będą głosić homilię o tematyce misyjnej, a po Mszach rozprowadzać będą kalendarz misyjny jako pomoc dla MISJI.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów
i życzliwej pamięci najbliższych.