Drodzy Parafianie

To już za trzy miesiące. We wrześniu czeka nas Ślubowana Pielgrzymka do Piekar (I niedziela - uwaga zmiana!). W drugą niedzielę września zaczynają się Misje Św., natomista w trzecią niedzielę września - zaśpiewamy Bogu radosne i wdzięczne "Te Deum" za 110 lat naszego kościoła.

Wypada już dziś do tych niezwykłych parafialnych wydarzeń się przygotować, i to zarówno pod względem zewnętrnym jaki i duchowo. W tym drugim przygotowaniu mogą pomóc Misje Święte? Postawmy więc sobie pierwsze pytanie: czym są i po co są Misje Święte?

Jest w Polskim Kościele taka tradycja, aby co dziesięć lub co kilkanaście lat, urządzać w parafii Misje Święte. Bywa, że są one organizowane przed jakimiś ważnymi wydarzeniami w życiu parafii. W tym roku obchodzimy 110. rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego. Tak więc tegoroczne Misje Święte, mają nas duchowo przygotować na przeżywanie tej uroczystości i jeszcze bardziej zjednoczyć wokół Jezusa Chrystusa.

Misje Święte, to przede wszystkim wydarzenie wiary, które będzie trwało prawie 9 dni. Owszem, przyjadą do nas misjonarze, którzy będą nam głosić Słowo Boże. Będziemy się gromadzić tutaj, w świątyni na Mszach św. i na nabożeństwach. Jednak Parafialne Misje, to nie tylko to. Jest to przede wszystkim czas wielkiej łaski Boga, która pomoże nam naprawić i odbudować w parafii - w nas i wokół nas - to wszystko, co zostało zniszczone przez grzech, co zostało zaniedbane przez obojętność lub duchowe lenistwo.

"Nasza Misja święta powinna stać się dla całej rodziny parafialnej czasem pogłębionej refleksji i modlitwy" - jak napisali w liście do wspólnoty parafialnej - Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, którzy będą prowadzil tegoroczne Misje Święte. Treść całego Listu Misjnarzy do nas zostanie opublikowana w "Biuletynie Parafialnym".

Niech zatem w tych dniach misyjnej refleksji nad własnym życiem, zrodzi się w sercach ojców, matek, osób żyjących w stanie wolnym, młodzieży i dzieci i tych, którzy praktykują okazjonalnie, żarliwe pragnienie odnowy życia.

Misje poprowadzą, Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Katowic: Ojciec Waldemar Janecki i Ojciec Janusz Snarski.