I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. W Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Niech rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Dziś kolekta na bieżące płatności w parafii. Bóg zapłać.

1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest modlitwie o trzeźwość. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na czas Adwentu. Swoje zobowiązania abstynenckie można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości umieszczonej na stoliku obok figury Św. Ojca PIO. Wszystkich, którzy pragną się modlić o dar trzeźwości, zapraszamy dziś o godzinie 17.30 na NIEDZIELNE NIESZPORY ADWENTOWE. W czasie Nieszporów będzie można pobłogosławić swoje wieńce i świece adwentowe. Będziemy także błogosławić opłatki. Uwaga! Nie kupujmy opłatków „byle gdzie”.

2. Adwent chcemy przeżywać razem z Maryją przez udział w Roratach. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do środy i w piątki o 6.30; w czwartki o 16.30 a w soboty o godzinie 8.00. W czwartek o 18.00 zapraszamy na Roraty młodzież oraz dorosłych. Kto może, niech przyniesie z sobą lampiony lub świece.

3. W środę, we wspomnienie św. Barbary, o godzinie 8.00 Msza św. w intencji górników i ich rodzin. Otaczamy również modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Także w środę na Mszę św. o 8.00 zapraszamy także seniorów, rencistów i emerytów oraz wdowy i wdowców, a po niej na Parafialny Dzień Radości do auli św. Jana Pawła II.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź dla dzieci z klas IV, V w czwartek o 16.00.

5. W I piątek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Także w piątek o godzinie 18.00 rozpoczyna się w naszej parafii Adwentowe Wydarzenie Modlitewne pt. „Wolni w Chrystusie w zniewolonym świecie”, które poprowadzi ks. prałat Henryk Bolczyk. Oprócz Mszy świętej, będą konferencje, modlitwa oraz spotkania przy stole. Całość potrwa 3 dni – od 6 do 8 grudnia. W tym czasie będą rozprowadzane książki o tematyce rodzinnej i religijnej. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej. Zapraszamy.

6. W sobotę 7 grudnia obchodzi swoją kolejną rocznicę urodzin nasz wikariusz ks. Kamil Kiszewski. Msza św. w jego intencji zostanie odprawia o godzinie 8.00. Zapraszamy na nią wszystkich parafian.

7. Także w sobotę odbędzie się także Adwentowy Dzień Skupienia dla niewidomych i słabowidzących oraz ich opiekunów. Msza św. o godz. 15.00. Okazja do Spowiedzi od 14.30.

8. W niedzielę 8 grudnia czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. W czasie Mszy Św. o 11.30 dzieciom przygotowującym się do pierwszej i wczesnej Komunii świętej zostanie wręczony pobłogosławiony medalik Niepokalanej. Od 12.00 do 13.00 „GODZINA ŁASKI DLA CAŁEGO ŚWIATA”. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy Dzieci Maryi z rodzicami i rodzeństwem. Przyszła niedziela od wielu lat jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

9. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną w sobotę 14 grudnia i w poniedziałek 16 grudnia. Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej zaniosą ją chorym dziś i w najbliższą niedzielę. Prosimy o zgłoszenie chorych w kancelarii parafialnej.

10. Opłatki, świece „Caritas” i kartki świąteczne do nabycia od jutra w kancelarii oraz dziś po Mszy.

11. Dzieci i wychowawcy ze świetlicy zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych.

12. Zwracamy się z prośbą do parafian, którzy zechcieliby ofiarować choinki do naszego kościoła. Jeśli znajdą się takie osoby, to prosimy je o kontakt z kancelarią parafialną.

13. Dziś odwiedziny duszpasterskie przy ul. Łącznej, Krasickiego i Objazdowej 5 i 7. Jutro przy ul. Markowej 15 i 17; Chorzowskiej 1 – 11, oraz Niedurnego 89 – 101. Przypominamy, że w tym roku w blokach czteropiętrowych i wyższych – „idziemy od góry”.

Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego. Jest także „Nasza Arka” i „Biuletyn Parafialny”.

Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.